Boys Track - Schedule

Season:
Saturday, March 23, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Hughes at Walnut Hills Invitational    9:00 AM
Aiken at Princeton    TBA
Sunday, March 24, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Taft at Walnut Hills Invitational    4:30 PM
Friday, March 29, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Woodward at Trotwood Invite    4:30 PM Trotwood H.S. Trotwood, OH
Monday, April 1, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Aiken at Woodward Invitational    4:30 PM
Bulldog Bolt Sprints at Woodward    4:30 PM Woodward
Riverview East at Bulldog Bolt Invite    4:30 PM Woodward
Wednesday, April 3, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Gamble Montessori at Madeira High School    4:00 PM Madeira Stadium
Shroder at Madeira Invitational    4:30 PM
Woodward at East Invite    4:30 PM East H.S. Columbus, OH
Saturday, April 6, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Aiken at Princeton Spurlock Classic    11:00 AM
Woodward at Princeton    11:00 AM Princeton H.S.
Monday, April 8, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Shroder at North College Hill Invitational    4:30 PM
Woodward at West Carrollton    4:30 PM West Carrollton H.S. Dayton, OH
Riverview East at North College Hill Kolodzik Invite    TBA North College Hill
Tuesday, April 9, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Western Hills at Run in the Park    4:00 PM
Gamble Montessori at Deer Park High School    4:00 PM Deer Park Stadium
Wednesday, April 10, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Western Hills at Norwood Invitational    4:00 PM
Riverview East at Norwood Invite    4:00 PM Shea Stadium
Taft at Norwood Invitational    4:30 PM
Woodward at Norwood Invitational    4:30 PM Norwood H.S.
Thursday, April 11, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Aiken at Mt. Healthy Invitational    4:30 PM
Hughes at Mt. Healthy Invitational    4:30 PM
Friday, April 12, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Hughes at Harrison Invitational    4:30 PM
Saturday, April 13, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Western Hills at Woodward Invitational    9:00 AM
Shroder at Woodward Invitational    10:00 AM
Woodward Invite at Woodward    10:00 AM Woodward H.S.
Tuesday, April 16, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Taft at Finneytown Invitational    4:00 PM
Gamble Montessori at Finneytown High School    4:00 PM McNulty Stadium
Hughes at Colerain Invitational    4:30 PM
Shroder at Finneytown Invitational    4:30 PM
Woodward at Colerain    4:30 PM Colerain H.S.
Riverview East at Finneytown Invite    TBA Finneytown
Thursday, April 18, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Aiken at Anderson Invitational    4:30 PM
Friday, April 19, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Aiken at Anderson Invitational    4:30 PM
Taft at Sycamore Invitational    4:30 PM
Woodward at Sycamore Golden Baton Relays    4:30 PM Sycamore H.S.
Hughes at Miamisburg Invitational    5:00 PM
Saturday, April 20, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Hughes at Lakota East Invitational    10:00 AM
Monday, April 22, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Woodward at Lakota West    4:30 PM Lakota West H.S. West Chester, OH
Tuesday, April 23, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Riverview East at Williamsburg Invite    4:30 PM Williamsburg
Wednesday, April 24, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Taft at Milford Invitational    4:00 PM
Hughes at Milford Invitational    4:30 PM
Shroder at Taylor Invitational    4:30 PM
Western Hills at John Coleman T & F Invitational    4:30 PM
Woodward at Fairborn Aukeman Relays    4:30 PM Fairborn H.S. Fairborn, OH
Gamble Montessori at John Coleman T & F Invitational    4:30 PM Taylor High School
Thursday, April 25, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Aiken at Little Miami Invitational    4:30 PM
Taft at Avengers End Game    4:30 PM
Friday, April 26, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Hughes at East Central Invitational    5:00 PM
Saturday, April 27, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Woodward at Franklin Heights    10:00 AM Franklin Heights Columbus, OH
Riverview East at Seven Hills Invite    11:00 AM Seven Hills
Taft at Newberry, IN    4:30 PM
Tuesday, April 30, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Hughes at Hamilton Invitational    4:30 PM
Shroder at Hamilton Invitational    4:30 PM
Woodward at Hamilton "Blue Heaven"    4:30 PM Hamilton H.S. Hamilton, OH
Wednesday, May 1, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Riverview East at CHCA Invite    4:00 PM CHCA
Gamble Montessori at Mariemont High School    4:30 PM Kusel Stadium
Thursday, May 2, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Western Hills at Oak Hills Invitational    4:00 PM
Friday, May 3, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Woodward at East Invite    4:30 PM East H.S. Columbus, OH
Aiken at Northeastern Invitational    5:00 PM
Monday, May 6, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Western Hills at CMAC Championship    4:00 PM
Shroder at CMAC Championship    4:30 PM
Taft at CMAC Championship    4:30 PM
Riverview East at CMAC Championship    4:30 PM Woodward
Wednesday, May 8, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Aiken at CMAC Championship    4:30 PM
Woodward at CMAC Championships    4:30 PM Woodward H.S.
Gamble Montessori at CMAC Championship    4:30 PM Woodward H. S.
Hughes at CMAC Championship    5:00 PM
Saturday, May 11, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Taft at Villa Madonna Invitational    4:30 PM
Wednesday, May 15, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Woodward at District preliminaries    4:30 PM Winton Woods H.S.
Saturday, May 18, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Woodward at District finals    6:00 PM Winton Woods H.S.
Wednesday, May 22, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Woodward at Regional I preliminaries    4:30 PM Wayne H.S. Huber Hts, OH
Friday, May 24, 2019
TEAMS TIME LOCATION
Woodward at Regional I finals    6:00 PM Wayne H.S. Huber Hts, OH