Girls Track - Meet

Season:
Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Taft 165.0  
2. Shroder 88.0  
3. Aiken 72.0  
4. Western Hills 67.0  
5. Woodward 34.0  
6. Hughes 16.0  

100 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. KieAsiah Sanks Aiken :12.69
2. Sanchela Bishop Taft :12.77
3. Kayla Williams Shroder :12.80
200 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. KieAsiah Sanks Aiken :26.94
2. Kayla Williams Shroder :27.32
3. Kadidjatou Soumahoro Western Hills :27.70
400 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Ta'Veauna Lakes Taft 1:05.98
2. Aniyah Rosemond Woodward 1:08.07
3. Le'Yasia Clark Taft 1:09.59
800 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Ta'Veauna Lakes Taft 2:58.96
2. Brianna Triblett Aiken 3:02.90
3. Jada Robertson Taft 3:13.35
1600 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Brianna Triblett Aiken 6:48.36
2. Goldie Cassell Shroder 6:52.23
3. Jada Robertson Taft 6:57.37
3200 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Goldie Cassell Shroder 16:51.05
2. Shaheda Allah Taft 19:59.92
100 Meter High Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Aaliyah Harper Taft :18.87
2. Lynese Brown Taft :19.06
3. Jamya Smith Woodward :23.28
300 IM Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Aaliyah Harper Taft :58.99
2. Mykia Lee Shroder 1:00.81
3. Lynese Brown Taft 1:03.11
400 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Shroder :55.95  
2. Woodward :56.34  
800 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Taft 1:51.17  
2. Aiken 1:54.38  
3. Western Hills 1:56.23  
1600 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Western Hills 4:57.70  
2. Aiken 4:58.85  
3. Shroder 5:36.14  
3200 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Taft 14:16.60  
Shotput
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Maya Hollis Western Hills 33'01.50"
2. Sha'Tia Payne Shroder 31'10.00"
3. Mica Bess Aiken 27'03.00"
Discus
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Mariah Hollis Western Hills 92'02.00"
2. Kaviyah Scott Taft 89'04.00"
3. Sha'Tia Payne Shroder 89'02.00"
Long Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Rachel Judge Taft 13'07.00"
2. Ja'Naesha Sullivan Taft 13'04.00"
3. Zar'Rhea Bryant Shroder 12'10.00"
High Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Ainjul Harper Taft 4'02.00"
2. Aniyah Rosemond Woodward 4'02.00"